PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Hrvatska i Makedonija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
trnar
Početnik
Početnik

Male Broj postova : 77
Registration date : 13.02.2008

PostajNaslov: Hrvatska i Makedonija   čet ožu 13, 2008 1:36 am

Moram skroz skrenuti od teme foruma ali zelim se pohvaliti i informisati sta se danas zbivalo u Makedoniji.
Proslog leta zadesila nas je velika katastrofa kada su buknula tachno 652 pozara tokom cijelog lijeta u cijeloj drzavi.Izgorijela su 35000 ha sume.Okolina Bitolja bila je zasadjena prije 30 tak godina sa prekrasnom borovom shumom.Sve je izgorijelo tokom tri dana,tu je bilo najkriticnije a Vasa cijenena Vlada pomogla nam je jednim Kanaderom koji je gasio bas u Bitolj za sto smo Vam neizmerno zahvalni jer on je spasio grad,a u isto vrijeme mislim da je gorijelo kod Dubrovnika.Danas je nas Gradonacelnik dodelio Blagodarnicu od Grada Bitolja- Hrvatskoj Vladi.Hvala i odmene prijatelji Hrvati.Tada bilo je kriticno, vatra je stigla nadomak grada i zahvatilai nekoliko kuca.
E danas je bio dan drveta.U jednoj gradjanskoj akciji danas je izasla cela Makedonija.Proglasen je neradni dan.Ljudi su bili kao mravke.Toliko pozitivne energije nisam video do sada,bukvalno i mlado i staro bilo je na okolnim planinama.Moto akcije bila je" Zasadi drvo,zasadi svoju buducnost."a dan je progasen Danom drveta.
Zasadjena su preko 2.000.000 sadnica u jednom danu u roku od 3-4 sata na nivou drzave. Bili smo i ja i moj sin(12god.) zasadili smo preko 150 drveta,a ukupno u Bitolj su zasadjena 100000 sadnica.Akcija je trebala trajati do 16. sati,a gradjani su noseni autobusima pocevsi od 8 sati ina svaka dva sata,sa tim sto se svi morali vratiti za dva sata,pa onda je nastupala druga smena.Bila je takva masovnost da tokom jedne i po smene do 11 sati su zasadjena sve predvidjene sadnice.za ostale smene nije bilo sadnica.
Bukvalno sadili su umetnici,radnici,vojnici,politicari,svestenici,odze,veleposlanici.Akciju je organizirao bariton maestro Boris Trajanov a podrzana je i od strane UNESCO-a
Bilia je Antonija Sola u Bitolj,uklucio se Hrvatski Veleposlanik u Skoplju.
Nadam se da ce Cesljugari,Zimovke,Cajzle i sve ptice opet imati shume, drvece ,prirodu i dom a mi cemo skupa uzivati i u sumi sa pijesmom nasih ljubimaca.
Vratila mi se nada

flower
[Vrh] Go down
Korisnički profil
TRAGOPAN
Početnik
Početnik

Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

PostajNaslov: Re: Hrvatska i Makedonija   ned ožu 16, 2008 10:13 am

Pozdravljam akciju "posadimo drvo" s željom da u skorašnjoj budučnosti što više ptica svije gnijezdo upravo baš na tom posađenom drveču.
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Hrvatska i Makedonija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.