PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
trnar
Početnik
Početnik

Male Broj postova : 77
Registration date : 13.02.2008

PostajNaslov: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   uto tra 08, 2008 11:25 am

Maslacak (kod nas Gluvarce).Dobro je davati ga Cesljugarima(dali samo njima?).Kada i u kom stadiju rasta maslacka treba brati i ga dati.Vidim kod nas neki maslacci su u fazi cvata,imaju zuti cvat.Hajde molim iskusnije od mene nek objasne kada treba brati maslacke.Nakon sto padne zuti cvat- ostaje vrh (zeleno bijelo mislim da je takve boje)i nakon toga ono bijelo u koje djeca pushu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Ćira1
Početnik
Početnik

Broj postova : 10
Registration date : 10.02.2008

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   uto tra 08, 2008 7:09 pm

Ja radim ovako, cim krene mlad maslacak ja dajem one listice. Posle kad procveta dodam i cvet, oni ga cupaju, igraju se ili sta vec, a kod sazri dajem im ono belo sto se deca igraju(to je vrlo bitno seme)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
drazenxp
Moderator
Moderator

Male Broj postova : 99
Registration date : 11.02.2008

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   sri tra 09, 2008 10:38 am

Vrlo bitna biljka, u kasno proljeće znam vidjeti cjela jata češljugara i konopljara kako sljeću na ledine i jedu sjeme maslačka.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.drazen-birds.co.nr/
trnar
Početnik
Početnik

Male Broj postova : 77
Registration date : 13.02.2008

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   sri tra 09, 2008 2:06 pm

Ovako me savetovao prijatelj juce.Kad padne zuti cvet maslacka ostane samo glavica koja je kao zatvorena i iz nje viri bijelo sijeme (mislim to je sijeme).Skaricama odreze vrh od sjemena i unutra ostaju samo neke zelene kao tanke iglice.Bez stabiljke samo to daje on svojim cesljugarima.I kod mene gde radim ima puno maslacka a i po neki cesljugar i uistinu ima puno maslacka koje unutra su pojedene.Kad se otvori to biljeo seme maslacak lici noako kao kad se deca igraju.Jucer sam dao cesljugaru maslacak.Mislim da je bio zadovoljan i da je celo popodne i vece pijevao.Pozdrav
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ACO
Pričalica
Pričalica

Male Broj postova : 80
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   čet tra 17, 2008 10:16 pm

I ja svojim stiglicima dajem maslacak u sva tri stadijuma i dosta su veseliji kada im dajem maslacak geek
[Vrh] Go down
Korisnički profil
šilo
Početnik
Početnik

Male Broj postova : 40
Registration date : 21.11.2009

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   čet stu 26, 2009 11:49 pm

ne samo štiglicima nego i egzote polučuju dobar rezultat i cvjet i mladi list
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega   Today at 2:51 am

[Vrh] Go down

Maslacak-period branja,nacin uporabe i koristi od njega
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.